Erakool SÕRMKÜBAR

Erakool SÕRMKÜBAR
Firma:
Erakool SÕRMKÜBAR
Telefon:
5615 0959
Koduleht:
www.sormkybar.ee
Facebook: www.facebook.com/sormkybarSa otsustasid õppida õmblemist, sest originaalsus ei lähe kunagi moest.
 
Sõrmkübar on väike ja tubli erakool, tõepoolest, täiesti oma nime vääriline. 
 
Pakume erinevaid õppemooduleid, kus õpetame selgeks õmblemise ja konstrueerimise põhitõed.
Rühmad on meil väikesed, seega jõuame jälgida ja toetada iga õppima tulnud huvilist. 
Õppetöö läbiviimise kogemust on kogunenud ka juba päris palju, alustasime 1997. aastal ning õpetajad on oma ala parimad spetsialistid.
Koolituse õppekava on kinnitatud ja saanud heakskiidu Riikliku Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuse ning Eesti Rõiva-ja Tekstiililiidu poolt. Koolituse läbinuid ootab tulumaksutagastus.
 

MIDA ÕPITAKSE 

240 akadeemilist tundi on jagatud mitmeks mooduliks ehk tsükliks. Poolaasta jooksul õpitakse naisterõivaste õmblemist, lõigete konstrueerimist ning materjalide kasutamist. Kunstimoodul kujutab endast moe- ja stiiliõpetust. Kursus algab baasmooduliga, mis annab õmblustööks vajalikud eelteadmised. Baaskursusele järgnevad põhjalikud pükste- ja kostüümjaki õmblemise moodulid ning rõivaste õmblemise tehnoloogilise osa lõpetab lõigete konstrueerimine ja modelleerimine. Kunstimoodulis käsitletakse rõivaste ajalugu, moejoonist, stiili- ja värviõpetust, mustrite optilist mõju figuurile ning garderoobi koostamise põhitõdesid. 
  
Lisaks põhikursusele korraldab Sõrmkübar ka lühemaid kursusi mitmetel huvitavatel teemadel, näiteks paberi valmistamine, vildi tegemine, kaardid, kodu kaunistamine jm
 
Kooli õppekava ei ole „laest võetud“ – selle koostamisel on aluseks võetud Kergetööstuse Kutsenõukogu poolt koostatud ja kinnitatud õmbleja kutsestandard ning selle on heaks kiitnud Eesti Riikliku Eksami- ja Kvalifikatsiooni Keskus ja Eesti Rõiva- ja Tekstiililiit.
 

KES ÕPIVAD 

Inimestel on Sõrmkübara kooli astumiseks erinevad soovid ja tahtmised: kes tahab endale näiteks ise mantli õmmelda ja oma perele rõivaid valmistada, kes aga hakata õmblemisega leiba teenima. Nimelt teeb Sõrmkübar koostööd Tallinna, Harju, Rapla, Põlva ja Läänemaa Töötukassaga, kust suunatakse eraettevõtjaks tahtjaid ka Sõrmkübarasse. Vanusepiiranguid ei ole.


KUS ÕPITAKSE

Koolitusklass asub Lilleküla Gümnaasiumis, Kuldnoka 24. 
Õppeprogramm on jagatud erineva teema ja raskusastmega mooduliteks ning soovi korral võib osaleda ka üksikutes moodulites. Meie juures saavad algajad selgeks kõik individuaalõmblustööks vajalikud oskused ja edasijõudnud õpivad juurde uusi tehnoloogilisi nippe uuenduslike ideede realiseerimiseks. Grupis on kuni 15 inimest, sest peame otsekontakti õpetaja ja õpilase vahel väga tähtsaks.
 
Programmi alustab baaskursus, kus antakse vajalikud algteadmised tekstiilmaterjalidest, õmblus- ja äärestusmasinatest. Selgeks saab kõik alates aukudega nööbile niidist kanna õmblemisest kuni voodriga seeliku valmistamiseni. Sinna vahele jäävad erinevad taskud, varrukad ja kraed, trikotaaži õmblemine, materjalide- ja seadmete õpetus.
 
Baaskursusele järgnevad kunstimoodul, pükste- ja kostüümjaki õmblemise moodulid ning rõivaste konstrueerimine ja modelleerimine. Täiendavalt on võimalik õppida kardinate visandamist, konstrueerimist ja õmblemist. Kursuse lõpetab eksam, milleks on valmis rõivaese vabalt valitud teemal.
 
Loengute konspektid koos tööproovidega moodustavad kursuse lõpuks praktilise käsiraamatu koos keerukate töölõikude jooniste ja täpsete kirjeldustega, mida on mugav kasutada kui oluline töövõte vajalikul hetkel meelde ei tule.
 
Koolituse õppekava on heaks kiidetud Riikliku Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuse ning Eesti Rõiva- ja Tekstiililiidu poolt.
 
Koolituse toimumise ajagraafik tunniplaani lehel.
 
Eelregistreerumine tel 5615 0959 ja moonika@sormkybar.ee
 
 
Koolitused ja kursused täiskasvanutele  Käsitöökursused  Käsitööesemed  Käsitöö toodete valmistamine  Käsitöökaartide valmistamine  Hobikoolitus  Huviringid täiskasvanutele  Huvitegevus  Õmblejate väljaõpe  Õmblemine  Õmblemine ja rõivaste konstrueerimine  Rõivaste õmblemine  Õmbleja koolitus  Õmblemise ja konstrueerimise põhitõed  Naisterõivaste õmblemine  Lõigete konstrueerimine  Moeõpetus  Stiiliõpetus  Pükste õmblemine  Kostüümjaki õmblemine  Paberi valmistamine  Viltimine  Kodu kaunistamine  Erakool Sõrmkübar  Ene Hindpere  Külli Valgemäe  Individuaalõmbluskursused