Hopneri Maja

Hopneri Maja; Keskli
Firma:
Hopneri Maja
Telefon:
6 455 321
Koduleht:
www.hopnerimaja.eu
Facebook: www.facebook.com/HopneriMaja

Kui otsite erilise interjööriga kauneid ruume, kus möödunud aegade hõngu ja tänase päeva kergust, siis leiate need Hopneri Majast. See vana ja väärikas hoone otse vanalinna südames, Raekoja platsi ääres, pakub suurepäraseid võimalusi mitmesuguste ürituste, konverentside, kontsertide ning koosviibimiste korraldamiseks. Suuremate ettevõtmiste jaoks on sobivaim maja suur saal, väiksemad ja hubasemad saalid on aristokraatlik kaminasaal, keskaegsel kujul säilinud ning Tallinnas ainulaadne salvetuba, keskaegsed kaupmehe elu ja tööruumid - diele ja dörnse. Pisike sisehoov koos välikamina ja hoovimajaga loob põneva interjööri väikesele välietendusele või - kontserdile.
 
Hopneri Majas tegutsevad huviringid, erinevad kursused nii päris pisikestele kui ka väärikas eas inimestele. Seda nii eesti kui  vene keeles.
 
Hopneri Maja on partneriks Tallinna Vanalinna Päevade ja Keskaja Päevade kultuuriprogrammi korraldamisel.
 
Väärt ajad väärt majas!


HUVITEGEVUS! 

Kutsume osalema: 
 • Seenioride Ülikool
 • Maailmarändurite klubi
 • Loengusarjad
 • Vanamuusikastuudio
 • Vanade tantsude klubi
 • Teatristuudio
 
Venekeelsed huviringid:
 • Seenioride Ülikool
 • Lastevanemate kool
 • Fotokursus
 •  Kursus "Keskaegne Tallinn"

Lisaks huviringidele tegutsevad Hopneri majas:
 • Sõsarõ
 • Tantsuklubi 
 • Jooga - juhendaja Kalli Suga
 • Kunstistuudio - juhendaja Anu Purre

RUUMIRENT

Suurus: 115,1  m2
Mahutavus: kuni 100 inimest
Hind: 70€ tund / 95€ tund
 
Kasutusotstarve: kultuuri- ja muusikaüritused, etendused, vastuvõtud, banketid, pidulikud õhtusöögid, pulmad. 
 
Keskaegse elamu tähtsaim ruum - eeskoda (või eestuba) ehk diele - asub maja esimesel korrusel, sissepääsuga nii Vanaturu kael 3 kui ka Raekoja plats 18 poolt. Diele on kogu maja väärikaim, läbi kahe korruse ulatuv ruum. Kaupmeheelamus täitis diele peamiselt kaubakontori ülesannet, käsitööliste majades kasutati seda ruumi töötoana. Majaisanda asjaajamisruum ehk kaupmehe kontor asus tavaliselt peasissekäigu kõrval ja oli muust ruumist seinaga eraldatud. Diele oli keskajal poolkülm ruum, mida soojendas toa taganurgas asuv mantelkorsten-köögis olev lahtine kolle. Selle maja mantelkorstna nurk toetub sambale, mille sarnast teistes Tallinna kodanikemajades pole. Kõige enam sarnaneb sammas Tallinna raekoja kodanikesaali piilaritele. Diele tagaosast viib uks elutuppa – dörnse’sse ja trepp aidakorrustele.
 
Ruum loob võrratu tausta ajaloohõngulistele stiiliüritustele, aga sobib ka kaasaegsemateks ettevõtmisteks.
 
Küsi pakkumist!
Suurus: 61,6  m2
Mahutavus: kuni 50 inimest
Hind: 40€ tund / 60€ tund
Kasutusotstarve: vastuvõtud, pidulikud õhtusöögid, stiiliüritused, koolitused, koosolekud
 
Dörnse (lad k dormire – magama, dormitorium – magamissaal) ehk peretuba oli keskajal maja ainus pere päralt olev privaatruum ja ka ainus köetav ruum. 
See on vanim osa majast, mille põhimüürid pärinevad 14. saj ehitatud kahekorruselisest keldriga hoonest, millel olid väikesed aknaavad ja korruste vahel kitsad müüritrepid. Treppide kaudu pääses nii alla keldritesse kui peretoa kohal asunud aidakorrustele. 
 
Ruumi uhkuseks on vaieldamatult peen puitnikerdus diele’t ja peretuba dörnse’t ühendava ukse ümber, mis pärineb aastast 1681, mil majaomanikeks olid kaupmees Johan Hoppner’i (surn. 1671) pärijad. Ühtki samasugust, kauni läbikumava lüstermaalinguga siseportaali pole mujal Tallinnas säilinud. Ka tundmatu peensepa valmistaud roosipunga kujuliste neetidega uhked uksehinged on vanalinnas ühed kauneimad. Lisaks ilmestavad ruumi taimornamendi ja piiblitsitaadiga kaunistatud dolomiidist keldritrepi portaal ja laemaalingud.
 
Dörnsest viib uks sisehoovi, kus keskajal asusid majandushooned ja teenijarahva eluruumid. Praegu pääseb sisehoovist läbi võlvialuse Raekoja platsile.
Küsi pakkumist!


 
Suurus: 56.0  m2
Mahutavus: kuni 65 inimest
Hind: 40€ tund / 60€ tund
Kasutusotstarve: koosolekud, koolitused, kultuuriüritused, vastuvõtud
 
Kolmandal korrusel ehk aidakorrusel asuv kaminasaal võimaldab mitmesuguseid üritusi korraldada. Ruumi ilmestab kamin, kaks antiikset lühtrit, puittahveldisega seinad ning tinaraamistuses klaasaknad.Klaasaknad olid sajandeid kukrutmööda vaid kõige jõukamatele linnakodanikele.
 
Samal korrusel asub ka väike garderoob. Kaminasaali on võimalik üürida ka koos salvetoaga.
 
Küsi pakkumist!Suurus: 48,1  m2
Mahutavus: kuni 30 inimest
Hind: 30€ tund / 65€ tund
Kasutusotstarve: väiksemad koosolekud, koolitused, nõupidamised, töötoad, vastuvõtud, banketid, pidulikud õhtusöögid
 
Hopneri maja aidakorrusel asub nn. salvetuba, mis on ainus Tallinna vanalinnas säilinud muutumatul kujul olev salve- ehk aidaruum. Ruumil on lihtne ja arhailine – kirvega tahutud männipalkidest sõrestik, mille vahed on täidetud laudadega. Värvimata palklagi on kaetud paeplaatidega. Taolisena säilinud salvekorrus on tõeline haruldus.
 
Küsi pakkumist!
 
 

Suurus: 183,8  m2
Mahutavus:  kuni 200 inimest
Hind: 70€ tund / 95€ tund / 250 € 5 tunni kontserdi pakett
Kasutusotstarve: kultuuri- ja muusikaüritused, vastuvõtud, banketid, pidulikud õhtusöögid, pulmad, koolitused, seminarid, konverentsid
 
Neljanda korruse suur saal asub kaupmehemaja kunagisel pööningukorrusel. Autentse ilmega saal on sobiv vastuvõttude, loengute, seminaride, koosolekute jt sündmuste korraldamiseks. Oma heast akustikast tingitult sobib hästi muusikaürituste korraldamiseks. Saalis on suurepärase kõlaga Estonia kabinetklaver.
 
Küsi pakkumist!
Mahutavus:  kuni 60 inimest
Hind: 20€ tund
Kasutusotstarve: kultuuri- ja muusikasündmused, pulmad
 
Suveperioodil on võimalik kasutada sisehoovi väiksemate ürituste, kontsertide või etenduste tarvis.
 
Küsi pakkumist!Mahutavus:  kuni 30 inimest
Hind: 20€ tund
Kasutusotstarve: koosviibimised, kursused, lasteüritused
 
Keskajal teenijarahva eluruumina kasutusel olnud romantilise rõduga hoovimaja II korrusel on võimalik korraldada väiksemaid koosistumisi, töötubasid või lasteüritusi. Majja pääseb suveperioodil puidust välistreppi mööda või läbi esimese korruse. 
 
Küsi pakkumist!
 
Hindadele lisandub käibemaks.
1 tund tasuta ettevalmistus- ja koristusaega (o,5 h. enne ja 0,5 h. pärast üritust)

 
Koolitused ja kursused täiskasvanutele  Konverentsiruumid  Kunstikursused  Nõupidamisruumid  Peoruumide üürimine  Seminariruumid  Ruumid  Toitlustus ja catering  Huviringid täiskasvanutele  Helitehnika  Kunsti ja kultuurialased koolitused  Huviringid lastele  Teatristuudio  Kunstiringid  Teatristiil  Seminaristiil  Diplomaadistiil  Ruum mahutab kuni 15 inimest   Ruum mahutab 16 kuni 50 inimest  Ruum mahutab 51 kuni 100 inimest  Ruum mahutab rohkem kui 100 inimest  Jooga  Fotokursused  Seinaekraanid  Ekraanid  WIFI  Külaliste vastuvõtt  Huvitegevus  Ruum mahutab rohkem kui 200 inimest  U- kujuline  Ruumid koolitusteks  Vastuvõtt  Kabareestiilis  Klassiruumistiil  Kohvipausi teenus  Meelelahutus  TV ja Video  Grafoprojektor  Arvuti laenutamine  Pabertahvel  Data- projektor  Jooga lastele  Hopneri Maja  Kesklinna Vaba Aja Keskus  Seenioride Ülikool  Lastevanemate kool  Maailmarändurite klubi  Loengusari- Ainult naistele  Vanamuusikastuudio  Vanade tantsude klubi  Keskaegne Tallinn  Anu Purre  Kalli Suga  Ruben Igitjhanyan  Meelis Sekk  Madli Teller  Maria Staak