SA Väärtustades Elu

SA Väärtustades El
Firma:
SA Väärtustades Elu
Telefon:
Kaia Kapsta-Forrester: 56 460 262; Ena Soodla: 55 33 256
Koduleht:
save.ee
Sihtasutus Väärtustades Elu põhilisteks tegevusvaldkondadeks on raseduskriisi nõustamine ja PREP-programmide koolituste pakkumine. 
 
SA Väärtustades Elu missioon on inimelu ja peresuhete väärtustamine Eesti ühiskonnas läbi koolituste ja nõustamise.
 
SA Väärtustades Elu väärtused on:
1. Hoolimine 
2. Usaldusväärsus
3. Iga inimene on väärtuslik ja väärib armastust!
SA Väärtustades Elu visiooniks on toetavate, hoidvate ja hoolivate suhete arendamine. Väärtustame igat inimest ja tervet perekonda! 
 
 

TEENUSED

Raseduskriisi nõustamine
 
Raseduskriis on olukord, kus väheneb naise, mehe ja nende lähedaste toimetulek füsioloogiliste, sotsiaalsete ja psühholoogiliste muutustega või traumaatiliste kogemustega, mis on seotud raseduse palneerimise, raseduse katkemise või katkestamise, lapseootuse, lapse sünni ning emaduse ja lapsevanemaks kasvamisega.
Raseduskriisi nõustamine on raseduskriisi nõustaja poolt raseduse planeerimise, raseduse ja sünnitusejärgsel perioodil naisele, meestele ja nende lähedastele psühhosotsiaalse toetuse ning vajaliku teabe pakkumine parema toimetuleku eesmärgil.
Raseduskriisi nõustamisele tulemiseks küsi saatekiri oma günekoloogilt, ämmaemandalt või perearstilt. Raseduskriisi nõustamine on tasuta.
 
Vaata lähemalt: www.rasedus.ee

 
PREP- paarisuhtekoolitus
 
PREP on lühend inglisekeelsest väljendist The Prevention and Relationship Enhancement Program (paarisuhte rahulolu edendamise programm). Programmi on välja töötanud USA teadlased Denveri Ülikoolis Colorados ning see põhineb enam kui 25-aastasel uurimustööl kooselu ja paarisuhete vallas. Praeguseks on PREP levinud rohkem kui 50 riigis üle maailma. Eestis on kasutusel siinsetele tingimustele kohandatud PREP-i versioon, mille levikut koordineerib SA Väärtustades Elu.
 
PREP-paarisuhtekoolitus sobib erinevatele sihtgruppidele: nii neile, kellel on õnnelik paarisuhe ning kes sooviksid panustada sellesse, et nende suhe sellisena ka püsiks, kui ka neile, kelle paarisuhtes on probleeme ning kes sooviksid omavahelist suhet parandada.
PREP-i efektiivsust on tõendanud paljud pikaajalised teadusuuringud ning PREP-i põhiselt on välja töötatud programmid üksikvanematele, äriorganisatsioonidele, sõjaväele, koolinoortele jt.
 
Vaata lähemalt: www.prep.ee
 
  PREP-üksikisikutele Minu suhe on minu kätes (ingl k Within My Reach)!
 
Minu suhe on minu kätes on oskustepõhine interaktiivne koolitusprogramm üksikisikutele. See annab konkreetseid oskuseid ja uusi vaatenurki sügavamat rahulolu pakkuva ning emotsionaalselt rikastava lähisuhteni jõudmiseks.
Programm toetab osalejat iseenda paremal mõistmisel, teadliku armastuse mõtestamisel ning saadud oskuste ja kogemuste baasil isiklikke otsuste ja valikute tegemisel.
Minu suhe on minu kätes hõlmab nii üksikisikut kui kogu gruppi toetades käsitletavate teemade kohaldamist isikliku eluga.
 
Programmi kestvus 15 tundi
 
Minu suhe on minu kätes võimestab osalejat:

- Suhtlemise ohumärgide asendamisel respekti ja lugupidamist väljendavate suhtlemisoskustega;
- hoiatavate negatiivsete suhtemustrite märkamisel ja teadvustamisel; 
- stressiga paremal toimetulekul ning selle negatiivse mõju vähendamisel lähisuhtele;
- isiklike vajaduste ja ootuste uurimisel ning nende rolli mõistmisel oma otsustusprotsessides;
- armumisprotsessi tekkepõhjuste mõistmisel ning sellest lähtuval targal navigeerimisel naudingu ja läbitunnetatudotsustuste vahel oma isiklikes suhetes;
- pühendumise olulisuse teadvustamisel püsiva ja õnneliku paarisuhteni jõudmiseks;
- andestamise ja truudusetuse käsitlemisel ebatervesse paarisuhtesse sattumise vältimiseks; 
- kasuvanemlusega või kärgperede loomisega kaasnevate väljakutsete ja võimaluste nägemisel.
 
 
Registreeru koolitusele siit: prep.ee/kalender/
 
 
 
Yksikvanem.com
 
Portaal yksikvanem.com on ellu kutsutud selleks, et ühendada Eesti üksikvanemaid ning luua eestkosteorganisatsioon, mis pakub üksikvanemaile eestkostet ja tuge nii nõustamisteenuste näol kui ka suhtlus- ja infokeskkonnana internetis.
Portaal www.yksikvanem.com käivitus 2009 aastal Kairi Oja ning Tõnis Veinbergi eestvedamisel. Kuna Kairi oli olemas varasem kogemus lapse üksinda kasvatamisel, mõistis ta väga selgelt üksikvanemate probleeme ja murekohti. Nähes võimalust rakendada õpitud psühholoogia eriala ühiskonnale vajalikus suunas, kutsus ta projektis osalema oma endise töökaaslase jurist Tõnis Veinbergi. Sest oli ju rohkelt pereportaale ja peredele suunatud tugiasutusi, aga üks haavatumaid ühiskonnagruppe nagu seda on üksinda last kasvatavad vanemad, oli täiesti tähelepanuta. Kairi ja Tõnis otsustasid seda muuta.
Nõnda käivitati projekt üksikvanema heaks, mis portaali tegevuse enda hoole alla võttis ning mille eesmärgiks oli pakkuda tugivõrgustikku, infomaterjali ning juriidilist ja psühholoogilist nõustamist.
 
2009 aastal unistas Oja, et tema vastselt loodud ühingust võiks kasvada välja midagi üle-eestilist ning et asjal oleks kaaluandev roll meie ühiskonna kvaliteedi parendamisel.
Alates 2011. aastast on portaal SA Väärtustades Elu tiiva all. SAVE üks peamisi tegevuse eesmärke on toetada perede vaimse tervise edendamist ja pereväärtusi üldisemalt Eesti ühiskonnas.
 
 
Vaata lähemalt: www.yksikvanem.com
 
 
 
Koolitused ja kursused täiskasvanutele  Lapsevanema koolitused  SA Väärtustades Elu  PREP  The Prevention and Relationship Enhancement Program  Paarisuhtekoolitus  Raseduskriisi nõustamine  Yksikvanem.com