Maire Eliste Muusikakool

Maire Eliste Muusika
Firma:
Maire Eliste Muusikakool
Telefon:
601 6601
E-post:
maire@mariel.ee
Koduleht:
www.mariel.ee


Kaunite kunstide sarm ja sära, artistlik enesekindlus ning lavaline liikumine eluks kaasa juba lapsepõlvest!UUDISED LAULUSTUUDIOS!

Ootame uusi lauljaid Pirita kammerkoori kõikidesse häälerühmadesse. Proovid toimuvad esmaspäeviti 19.00-20.30, Pirita Vaba Aja keskuses.

VASTUVÕTT LAULUKOOLI: 
Musikaalsuskatsed kontsertrühmadesse ja pillikooli süvaõppesse  koosnevad järgmistest komponentidest:
 
* 1 saateta laul (salm ja refrään)
* rütmi järelekoputamine
* helide järelelaulmine
* mäluharjutused 
 
B-rühmadesse ja pillikooli huviõppesse katseid ei ole - piisab registreerimisest. 
Katsete aeg kokkuleppel.


VASTUVÕTT PILLIKOOLI

Süvaõpe – Pilliõpe Haridusministeeriumi poolt kinnitatud õppeprogrammi järgi! 
Tunnid toimuvad õppekavas kehtestatud korra järgi. Õppida saab klaverit, viiulit, tšellot, kitarri, flööti, trompetit ja paljusid teisi pille.  
 
Huviõpe – Pilliõpe individuaalprogrammi järgi! 
Valitud eriala tund on üks kord nädalas.Õppida saab kõiki ülalpool mainitud pille.
 
 
Õppeaeg on 7 aastat ja on jagatud kaheks astmeks: nooremaks (I-IV klass) ja vanemaks (V-VII klass)
 
Õpilaste oskusi hinnatakse, mis kajastub 2 korda aastas tunnistusel. Üleminek nooremast astmest vanemasse otsustatakse õpilase õppeedukuse ja üleminekueksamite põhjal. Eksamid nii üleminekul kui ka kooli lõpetamisel toimuvad erialas ja solfedžos.
 
Vanemas astmes on võimalik omandada ka algteadmised džässmuusika harmooniamärkides ning praktilises mängus. See on väga vajalik laulude saatmisel ja õppeaine nimigi on saateklass. Kui aga leidub huvilisi, siis on võimalik valida ka erialaks džässmusika.
 
Oluline on, et meie koolis suhtutakse igasse õpilasesse individuaalselt ja paindlikult. Kel suurem huvi ja rohkem eeldusi, saab ka erialas raskemaid ülesandeid.
Käesolevast õppeaastast on võimalik õppida kõikidel erialadel ka huviõppekorras ( 1 x nädalas eriala, solfedžo soovi korral lisaainena)

 
   
 
Maire Eliste Muusikakool on alguse saanud Eesti Reklaamfilmi mudilaskoorist “Väike Viisi Koor”, mis asutati 1986.a. Üle 200 konkursil osalenud 5-7 aastasest lapsest valiti välja 30 tublimat, kellega esineti ERF-I saates Reklaamiklubi, ETV-s, Estonia kontserdisaalis jm.Kolme tegevusaasta jooksul salvestati arvukalt laule, mis kõlavad Eesti Raadios tänini. Sellest koorist on tuult tiibadesse saanud lauljad Jakko ja Mikko Maltis, Ele Millistfer jt. Ka Maarja-Liis Ilus kuulus koori algkoosseisu. Tore, et nii mõnedki toonased lauljad on täna usaldanud minu hoolde ka oma lapsed.
 
Muusikakooli on oodatud lapsed alates 1a. – gümnaasiumi lõpuni. Oleme rõõmsad ka väiksemate beebide üle. See on järjepidevus, mille tulemusena on võimalik kasvatada uusi ja huvitavaid lauljaid nii kooridesse, ansamblitesse ja miks mitte ka solistideks. Mida varem te oma lapsed laulma toote, seda tõenäolisemalt kasvavad neist tublid lauljad. Ei ole suuremat rõõmu õpetajale, kui lapsest kellele n.ö.”elevant” kõrva peale astunud, saab ühtäkki korralik viisipidaja. Võib-olla tänaste laste vanaemad mäletavad veel tuntud laulupedagoogi, Ave Kumpase laululapsi, kes olid juba 2 aastaselt toredad, enesekindlad ja artistlikud nii ETV ekraanil kui ka Estonia kontserdisaalis. Laulukaruselli 2011 võitis 3-7a. vanusegrupi meie Susanne Rull. Lastekaitsepäeval, 1. juunil 2010 toimus suurejooneline kontsert Nukuteatris koos Vene Kultuurikeskuse laste showgrupiga Knopochki, peaesinejaks oli Jaagup Kreem.
 
Lavakogemuse ja –julguse kasvatamiseks õpilastes korraldab muusikakool avalikke kontserte läbi õppeaasta. Nii on esinetud Estonia kontserdisaalis, Pärnu kontserdimajas, Pärnu Eliisabeti kirikus, Tartu Vanemuise kontserdimajas, Tartu Salemi kirikus, Tallinna Kaarli ja Jaani kirikus, Pirita kloostri kabelis, Mustpeade majas jm. Koos on lauldud paljude tähtedega – Hanna-Liina Võsa, Maarja-Liis Ilus, Jakko Maltis, Uno Loop ja Ivo Linna. Kevadkontserdid 2009 olid koos Kaire Vilgatsi ja tema laululahingu kooriga.
 
Muusikakool on välja andnud 6 heliplaati:
“Ole tervitatud, Maarja” 2006
“Kevade värvid” 2007
“Hingedemaa kellad” 2007
“Väikese lapse jõul” 2007
“Sünnipäevaswing” 2008
"Tibukese unenägu" 2011
 
Tulge ja nautige ühiseid muusikategemise rõõme beebikoolis ja andke võimalus oma väikestele jätkata seejärel iseseisvalt eesmärgiga areneda vahvaks lauljaks või tubliks pillimängijaks. Lapsepõlvest saadud kogemus ilusast ja helgest, kus on loovust ja inspiratsiooni, sädet ja isetegemistahet, aitab teda ka suurena armastada ja mõista muusikat.
Õpetajad
* Maire Eliste- kooli direktor
* Jakko Maltis - Individuaaltundide õpetaja (poplaul ja muusikal)
* Elizabeth Paavel– eelkooliealiste B-rühmade ja individuaaltundide õpetaja ( klassika ja muusikal)
* Mariliis Kreintaal – eelkooliealiste B-rühmade õpetaja
* Nele Loo- eelkooliealiste liikumisõpetaja
* Ilona Ernes - beebikooli õpetaja
* Hannela Lillepruun- kooliealiste liikumisõpetaja


Pillikooli õppekava eesmärgiks on anda õpilasele muusikalist haridust, kusjuures põhiõppeaineks on instrumendiõpe – klassikaline klaver ja klassikaline kitarr (edaspidi eriala). Järgnevatel aastatel lisame kindlasti ka uusi pille. Oluline on praktiline musitseerimine nii solistina kui ka ansamblis, tutvus erinevate stiilide ja vormidega.
Solfedžo õpetuse eesmärgiks on arendada õpilase muusikalist kirjaoskust, rütmitunnet, lauluoskust, sisemist kuulmist ja analüüsivõimet.
Loe lähemalt: kliki siia

Õpetajad
*  KITARR - Jaan Varts
* KLAVER - Riina Maandi
* SOLFEDŽO - Kersti Kuusk
* VIIUL - Eve Erik
* FLÖÖT- Ann Õun


Beebikoolid  Lauluringid  Huviringid lastele  Kitarri õpetus  Muusikakoolid  Laulustuudiod  Beebide võimlemine  Solfedzho  Klaverimäng  Laulmine  Pillikool  Maire Eliste Laulustuudio Mariel