Eesti Massaaži- ja Teraapiakool Pärnus

Eesti Massaaži- ja
Firma:
Eesti Massaaži- ja Teraapiakool Pärnus
Aadress:
Pärnu
Telefon:
664 6193, 53 420 404

Massööre ette valmistav kutseõppeasutus. Mõtleva spetsialisti koolitus.


Kooli eripära:
 
• Oleme Eestis ainuke riiklikult akrediteeritud kutseõppeasutus, kus saab õppida massööriks
 
• Laiapõhjaline integreeritud õppekava ja pädevad õpetajad tagavad professionaalse ettevalmistuse sisenemiseks töömaailma
 
• Õppemeetodid ja õpikeskkond on kaasaegsed, mis suunavad õpilast iseseisvalt mõtlema ja analüüsima
 
• Õppijal on võimalik valida erinevate õppemeetodite vahel ja saada õppelaenu
 
• Õppenädala maksumus on Eesti massaažikoolide soodsaim
 
• Meie vilistlased on hinnatud erialaspetsialistid kogu Euroopas
 
 
 
Eesti Massaaži- ja Teraapiakool annab:
 
• Eesti kvalifikatsiooniraamistiku 5.taseme kutseerihariduse
 
• Esmase töökogemuse parimate erialaspetsialistide juhendamisel nii kodu kui välismaal;
 
• Haridus- ja Teadusministeeriumi kolme lõviga riiklik lõputunnistuse;
 
• Massöör, tase 5 kutse.
 
Lisaks massööri eriala kutseõppele pakume väga laias valikus massaažialaseid täiendkoolitusi kõigile huvilistele.
 
 
Tule ja õpi - väärtuslik oskus kogu eluks!

 

Massaažiliikide tutvustus

LÄÄNE MASSAAŽID
 
Klassikaline massaaž - Klassikaline massaaž on kõige traditsioonilisem ja levinum massaažiliik, mis baseerub rootsi massaažil. Seda tehakse nii õliga kui ka kuivalt. Vastavalt kliendi soovile ja vajadustele võib teha nii kogu keha massaaži kui ka lokaalselt. Klassikaline massaaž aktiviseerib eelkõige vere- ja lümfiringet, ergutab ainevahetust, vähendab pea- ja lihasvalusid. Massaaži tulemusel suureneb organismi vastupanuvõime haigustele. Massaaž mõjub lõõgastavalt nii vaimse kui ka füüsilise ülepinge korral.
 
Aroomimassaaž - Aroomimassaaž on eeterlike õlidega teostatav leebe massaaž, mis sobib nii lõõgastuseks kui ka raviefekti saavutamiseks. Sujuvad, silitavad-venitavad massaaživõtted aitavad aroomiõlidel imenduda, lõplik toime võib saabuda alles järgmisel või ülejärgmisel päeval. Massaaži eesmärgiks on organismi "harmoniseerida", aitamaks kaasa kogu keha ja vaimu tasakaalu saavutamisele.
 
Segmentmassaaž - Segmentmassaaž on intensiivne, kuivalt teostatav ravimassaaž selja ja kaela kindlatele piirkondadele, et leevendada valusündroomi ja mõjutada siseorganite tööd. Seansi järgselt võib massaaži toime pikendamiseks kasutada ravigeele ja -salve.
Sobib radikuliidi alaägedas faasis, närvipitsumisest tingitud käte või jalgade valulikkuse ja vereringehäirete korral ning neile, kes põevad sageli kopsuhaigusi.
 
Tselluliidimassaaž - Spetsiaalsete massaaživõtetega ja vajadusel eeterlike õlide abiga taastatakse probleemse piirkonna naha elastsus, ainevahetus ja elavdatakse vereringet. Kauni tulemuse saavutamiseks on vajalik läbida pikem ravikuur. Sobib ka profülaktilisel eesmärgil vältimaks rasvaladestuste tekkimist.
 
Tselluliidimassaž II (Peterburi koolkond)- See massaažimeetod on Venemaal korraldatud tselluliidivastase efektiivseima meetodi konkursi võitja. Tehnikad on kombineeritud lümfimassaaži võtetega. Efekt on tajutav juba peale esimest seanssi. Massaaž lõõgastab ja võrreldes teiste tselluliidimassaaži meetoditega ei ole valulik. Efekti püsimiseks on oluline ka õige toitumine.
 
Lümfimassaaž - Massaaž on kuivalt teostatav leebe massaaž lümfiringe stimuleerimiseks. Suurt tähelepanu pööratakse kehapiirkondadele, kus paiknevad lümfisõlmede grupid. Lümfimassaaž aitab vähendada turseid, väljutada organismist jääkaineid ja tõsta immuunsust. See ravimassaaž on eriti vajalik peale operatsiooni, mille käigus on eemaldatud osa lümfisõlmi ning traumade järgselt tursete ärahoidmiseks ja alandamiseks.
 
IDAMAISED MASSAAŽID
Teostatakse kuivalt läbi mugava riietuse. On valdavalt ergutava ja tasakaalustava mõjuga.
 
Tai massaaž - Tai massaaž on rahulik, hingamise rütmis teostatav massaažiliik, parandab lihaste elastsust, liigeste liikuvust ja vabastab vaimsest pingest. Kindlate tugevate vajutuste ja venituste abil vabastatakse blokeeritud energia ja tasakaalustatakse hinge, keha, mõtete ja tunnete vaheline koostöö. Seda massaaži liiki nimetatakse ka "laisa inimese joogaks".
 
Yumeiho massaaž - Kiropraktilisi tehnikaid sisaldav tugevatoimeline keha töötlus tugiliikumisaparaadi tasakaalustamiseks koos vabastava hingamisega. Spetsiaalsete massaaživõtetega korrigeeritakse inimese jalgade pikkust, vaagnaluude asendit ja lülisamba lülide asetust. Annab kerge ja vaba enesetunde.
 
Shiatsu massaaž - Shiatsu on traditsiooniline jaapani massaaž, mis keskendub kogu keha läbivate energialiinide stimuleerimisele ja vajutuste kaudu bioaktiivsete punktide toniseerimisele.

MUUD MASSAAŽILIIGID
 
Spordimassaaž - Spordimassaaž on treeningsüsteemi koostisosa ja seda rakendatakse sportlase füüsise täiustamise eesmärgil. Massaaž on efektiivne nii võistlusteks ettevalmistumisel kui ka väsimusega võitlemiseks. Spordimassaaž kujutab endast spetsiaalsete võtete kompleksi, mis tõstavad sportlikku töövõimet, valmistavad sportlast ette kestvaks aktiivseks lihastööks ja kiirendavad taastumisprotsesse.
 
Rasedate massaaž - Aitab leevendada lapseootamisega kaasnevaid füüsilisi ja psüühilisi vaevusi, aitamaks organismil kohaneda uue olukorraga.
 
Lastemassaaž - Imikule võib teha massaaži ja alustada võimlemist juba 1,5- 2 kuu vanuselt. Puudutuse läbi suureneb lapse vastuvõtuvõime ümbritseva maailma suhtes ja tema ealine areng kiireneb tunduvalt. Lapsel arenevad paremini psüühilised ja vaimsed võimed. Õigesti tehtud massaaž turgutab lapse immuunsüsteemi, mis vähendab lapse haigestumist.
 
Meemassaaž - Meemassaaž on pärit Tiibetist. Mett kasutatakse eelkõige kleepainena, et tekitada nakkumine massööri käe ja patsiendi keha vahel. Meemassaaž kiirendab verevarustust masseeritavas piirkonnas, tekitades kauakestva hüpereemia. Läbi naha jõuavad organismi ka mee tuntud tervendavad toimed. Meemassaaži kasutatakse edukalt lihaspingete, külmetushaiguste, vaimse pinge, tselluliidi ja krooniliste liigesprobleemide raviks. Meemassaaž on ainuke massaaž, millega on ravitud päiksepõletust.
Kahjuks ei sobi antud massaaž mee allergikutele ega tiheda karvkattega inimestele. Masseeritav peab olema puhas ja kreemitamata.
 
Kupumassaaž - Kupupanekut on raviks kasutatud sajandeid. Tänapäevaks on välja arenenud kupumassaaž. Kupumassaaž kombineeritakse klassikalise massaažiga. Selleks kasutatakse erineva suurusega kummist või muust materjalist kuppe. Masseeriv efekt saavutatakse kupu abil tekitatava vaakumiga. Kupumassaaž kiirendab lümfi- ja vereringet, tekitades kauakestva hüpereemia ning on väga sobilik külmetushaiguste, krooniliste liigesprobleemide ja tselluliidi raviks.
 
Laavakivimassaaž - Väga populaarne Chakra Stone massaaž on tuhandeid aastaid vana Hiina raviviis, mida teostatakse kuumade laavakivide ja eriliste õlisegudega (suurimaks koostisosaks on roosiõli). Selle abil toimub tšakrate avanemine ja organismi energeetiline mõjutamine ning laadimine. Pärast seanssi kaovad väsimus ja stress ning tunnete tulvavat eluenergiat.
 
Šokolaadimassaaž - Sobiv protseduur neile, keda kimbutavad südameveresoonkonna haigused ja stress. Aitab ennetada infarkti ja insulti. Näidustatud üldise jõulanguse puhul. Sobib kõikidele nahatüüpidele. Ideaalne kosmeetiline vahend 40+ inimesele.
 
Ayurveda massaaž - Kasutatakse ayurveda õlisid, mis tasakaalustavad, rahustavad ja puhastavad naha kaudu organismi ja on suurepärase lümfidrenaaži toimega. Mõjub organismile noorendavalt, tõstab immuunsust, tugevdab ja pehmendab juukseid. Efekt on reeglina suurepärane.
 
Tsooniteraapia - Peamiselt jalatallal ja peopesas, aga ka kõrvalestal paiknevate aktiivsete tsoonide ja punktide mõjutamine eesmärgiga korrigeerida organismi talitlust. Teostatava massaaži toime on lõõgastav. Aitab ravida kroonilisi haigusi ja vabaneda stressist, külmetavate käte ja jalgade korral aktiveerib vereringet.
 
LOOMAMASSAAŽ
 
Loomamassaaž - Nii nagu inimesel on ka koertel, kassidel, hobustel ja teistel inimesega igapäevast elukeskkonda jagavatel loomadel erinevaid probleeme, mis on tekkinud stressist, vähesest liikumisest, haigustest jne. Loomi saab masseerida nii klassikalisel meetodil kui ka idamaiste meetodite abil. Loomamassöör peab tundma looma anatoomiat ja füsioloogiat, et osata leida haigestumise põhjus, vältida uut haigestumist ja parandada looma tervislikku seisundit.
 

Õpilaste vastuvõtt Eesti Massaaži- ja Teraapiakooli toimub üks kord aastas.

Kooli saab õppima asuda statsionaarses või mittestatsionaarses õppevormis tasulisele õppekohale. Dokumentide vastuvõtt 2018/2019 õ-a. algab 1. juunil 2018 ja toimub jooksvalt kogu kalendriaasta jooksul

 

 

Õpilaskandidaat esitab vastuvõtukomisjonile järgmised dokumendid:

 

1) vormikohane avaldus;

2) isikuttõendava dokumendi ja selle koopia;

3) keskharidust tõendav dokument ja selle koopia;

4) tervisetõend tervise kontrolli läbimise kohta nakkushaiguste suhtes, alus: Nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seadus §13

5) 3 dokumendi fotot;

6) vestlustasu 10 €

 

 Kõikide õpilaskandidaatidega viiakse enne õppetöö algust läbi vastuvõtuvestlus.

Vastuvõtt toimub üheaegselt nii statsionaarsesse kui mittestatsionaarsesse õppevormi.

 

Õpilaskandidaat esitab enne testi kirjutamist vastuvõtukomisjoni liikmele isikut tõendava dokumendi. Juhul, kui õpilaskandidaat on haigestunud, tuleb sellest koheselt teatada vastuvõtukomisjoni sekretärile. Haigustõendi esitamisel on sekretäril võimalik muuta kirjaliku testi ja vestluse aega.

 

Pärast vastuvõtukomisjoni otsust pannakse vastuvõetud õpilaskandidaatide nimekiri üles kooli stendile ja teavet selle kohta saab ka telefonil 664 6191. Õpilaskandidaadil tuleb kirjalikult kooli õppima asumist kinnitada hiljemalt 30.septembriks 2018.

  
Õppetöö algab 1.oktoobril 2018

Igale õpilasele koostatakse individuaalne maksegraafik, arvestades tema soove ning võimalusi.

 

Võimalik on taotleda riiklikku õppelaenu. 

 

Kooli lõpetanule väljastatakse kutseõppeasutuse lõputunnistus ja Eesti Massööride Liidu kutsetunnistus.

 
 
Vastuvõtukomisjoni sekretär
Kadaka tee 4, Tallinn
Tel: 6646 191
 
 
Koolitused ja kursused täiskasvanutele  Erakutsekoolid  Massaazikursused  Kutsehariduskoolid  ILUKOOLITUSED  Aroomiteraapia  Aroomimassaazi kursused  Punktmassaaz  Ravimassaaz  Imikute massaaz  Jaapani massaaz  Meemassaaz  Rasedate massaaz  Spordimassaaz  Tai massaaži algkursus  Lümfimassaaz  Klassikaline massaaz  Lastemassaaz  Segmentmassaaz  Rakenduslik kinesioloogia  Klassikalise Rootsi massaazi algkursus  Klassikalise Rootsi massaazi jätkukursus  Tai Massaazi jätkukursus  M.I. Massaazikool  Eesti Massaaži- ja Teraapiakool Pärnus  Eesti Massaaži- ja Teraapiakool