Tallinna Rahvaülikool

Tallinna Rahvaüliko
Firma:
Tallinna Rahvaülikool
Telefon:
630 6508
E-post:
info@kultuur.ee
Koduleht:
www.kultuur.ee


AVASTA UUSI VÕIMALUSI! Kohtumiseni Rahvaülikoolis!

 

Facebook: Tallinna Rahvaülikool.

Pakume mitmekülgseid huvihariduslikke koolitusi täiskasvanutele! Meie eesmärk on pakkuda teadmiste ja oskuste omandamist meeldivas seltskonnas ja oma ala professionaalide juhendamisel. Meie kursuste valik on lai ning need on väga erineva pikkusega. On ühekordseid koolitusi, lühikursusi ja terve aasta vältavaid kursuseid. Alates sellest aastast tegutseme kolmes majas – Südalinna maja Estonia pst 5a, Vanalinna maja Vene tn 6 ja Pelgulinna maja Telliskivi 56.

Meie koolituste valikus on mitmeid klassikuid, mis on toimunud juba aastaid ning mille vastu on osalejatel endiselt suur huvi. Meie juurde tulevad juba mitmendat-mitmendat aastat tagasi juhendajad kursustega, mida nad järjepidevalt täiendavad ja arendavad. Klassikute nimekirjas on näiteks loovkirjutamise kursus (juhendaja Meelike Saarna), Zair Zeljanovi "Õlimaal", Marek Vellendi juhendatud tai chi chuan ning muidugi alati populaarne makroonide valmistamise kursus (juhendaja Eerika Ossaar). 

Samuti töötame pidevalt selle nimel, et kaasata oma kursuste nimekirja uusi teemasid ja teha koostööd uute ning põnevate juhendajatega. 2020 kevadpoolaastal on sellisteks kursusteks näiteks Lia kausi-ja purgikoogid (juh. Lia Virkus), Hääl kui instrument ja töövahend (juh. Toomas Lõhmuste),  Pilates (juh. Indrek Kornel) ja Rõivaste hooldus ja puhastus (juh. Kristel Tammiste).

Valdkonnad, milles me kursuseid pakume:

Kõik kursused kronoloogilises ja temaatilises järjekorras leiat SIIT.

Rõõmustame, kui teid oma kursustel näeme!

 

Koolitused ja kursused täiskasvanutele    Hispaania keel  Inglise keel  Itaalia keel  Keelekursused  Keeleõpe  Kokanduskursused  Koolituskeskused  Lilleseadekoolitus  Massaazikursused  Saksa keel  Soome keel  Tervisekoolitused  Toitlustus  Veinikoolitus  Vene keel  Huviringid täiskasvanutele  Käsitöökursused  Teater  Sisekujundus  Araabia keel  Aroomiteraapia  Aroomiteraapia  Kunsti ja kultuurialased koolitused  Siidimaal  Kunstiringid  Graafika  Arvutikoolitused  Aianduskursused  Keraamika  Moderntants  Rahvatants  Viiuliõpe  Klassikaline kitarr  Jooga  Joonistamine  Fotokursus  Fotokursused  Fotograafia  Klaverimäng  Kannel ja kandleõpetus  Aiakujundus  Aiakujundus  Maalimine ja joonistamine  Esinemine  Suguvõsa uurimine  Õlimaali kursused  Kirjakunst  Excel  Parmupill  Tai-chi  Hatha-jooga  Klassikaline massaaz  Hääleseade  Tervislik toitumine  Kodukujundus  Fototöötlus  Niplispits  Kudumine  Köitmine ja nahatööd  Seebi valmistamine  Kalatoidud  Kunst ja disain  Kangakudumine  Looduskosmeetika  Siidimaal  Tekstiilikursused  Taaskasutus  Restaureerimine  Tallinna Rahvaülikool  Обучение и курсы  Internetiturundus  Psühholoogiakursused  Toitumine ja tervis  Tooršokolaad  Akvarell  Toiduvalmistamine  Kokakursused  Kokakursused  Aiaplaani koolitus  Terviseprobleemid  Looduslikud kosmeetikumid  Meigikoolitus  Lilleseade kursused  Tabelitöötlus  Genealoogia  Keele intensiivkursus  Juustepesuvahendid  Küpsetised  TRE - keha ja meele pingete vabastamise meetod ja protsess  Rahvarõivas  Hiinameditsiin  Kokkamine  Deodorandid  Koogid  MS Excel 2013/2016  Kultuuriõhtud  Argumenteerimine  Solfedžo  Solfedžo  Mindfulness  Heegeldamine  Teatrikursused  Teatrikursused  Kokakursused lastele    Lapitööd  Lapitööd  Kunstiteraapia  Torupilliõpe  Tuniisitehnika  Soololaul  Püsililled  Loovjoonistamine  Vaba liikumine  Sefiir  Makroonid  Puuviljakimbud  Aafrika tantsud  Pelmeenid  Ilumassaaž  Kontorimassaaž  Suvelilled  Improstuudio 

KOOLITUSKALENDER

Kiiksuga asjad – nõelaraamat

2020-10-23

Mõnusas meisterdamise töötoas saab valmistada eriilmelisi ja kiirelt valmivaid esemeid. Tundides kasutame põhiliselt taaskasutatavaid materjale ja teeme kasutust kasulikku. Valminud esemed on sobilikud kinkimiseks või rõõmuks endale. Oodatud on igas vanuses täiskasvanud. Kaasa võib võtta lapse alates 7 eluaastast. Laps osaleb tasuta, sest koos meisterdada on tore.

Hind: 15.00 €
Kestus: kell 17.00 - 19.30, 3 tundi
Koht: Telliskivi 56, Tallinn

Telefon: 630 6508

Lia lemmiktordid

2020-10-24

Vaarika-brita, kirsi- kräsupea ja tiramisu – need kolm torti on minu hitid, mida pean tellimusena tihti sõprade sünnipäevadele kaasa tegema! Armastan koduseid torte naturaalsest kodumaisest toorainest. Panustan põnevale koostisele, naturaalsusele ja maitsele. Ma ei ole kondiiter, kes kaunistab torte šokolaadifiguuride, kaunite kreemirooside ja muu imelisega. 

Hind: 44.00 €
Kestus: kell 11 - 14; 4 ak.t.
Koht: Estonia pst 5a, Tallinn

Telefon: 630 6508

Soolased pirukad pärmiga ja pärmita

2020-10-28

Igaühel meist on omad eelistused, ootused ja nõudmised pirukate suhtes. Pirukaid on võimalik küpsetada mõnusalt pehmeid, rikkalike ja erinevate täidistega. Mis on parim – pärmiga või pärmita tainas? Kas küpsetada ahjus või pannil? Sel teemal võib lõpmatuseni vaielda ja arutleda. Seekord valmistame mõlemaid – pärmiga ja pärmita, küpsetame ahjus ja pannil. Kui tekkis vähenegi uudishimu või tunne, et ma ei saa ise üksinda hakkama, siis tuleb kindlasti liituda meiega.

Hind: 36.00 €
Kestus: kell 17.30 - 20.30; 4 ak.t.
Koht: Estonia pst 5a, Tallinn

Telefon: 630 6508

Loovkirjutamise kursus ehk kuidas vabastada oma loovus ja lihtsustada tekstide sündi

2020-10-28

Koolituse eesmärgid: • Õppida tundma ja vabastama oma loovust • Anda teoreetilisi teadmisi tekstide koostamisest • Anda ülevaade kirjutamist hõlbustavatest võtetest • Harjutada põhilisi kirjutamisvõtteid, saada tagasisidet

Hind: 144.00 €
Kestus: 28. oktoober - 16. detsember 2020; 24 ak.t.
Koht: Estonia pst 5a, Tallinn

Telefon: 630 6508

Graafikakursus

2020-10-28

Selle kursuse teeb põnevaks erakordne võimalus proovida kätt tegevkunstniku ateljees trükipressi ja teisi professionaalide töövahendeid kasutades. Osaleda saab maksimaalselt 7 inimest. Eelnevad kunstialased oskused pole vajalikud. Kursuse raames valmib omanäoline graafikamapp, mis sisaldab viies eri trükigraafikatehnikates loodud graafilisi lehti. Mapi vahele mahub töid maalilisest monotüüpiast konkreetse linoollõikeni, nii mängulist materjalitrükki kui ka salapärast kuivnõela ja pimetrükki.

Hind: 120.00 €
Kestus: 28. oktoober - 16. detsember, 24 ak.t.
Koht: Loovala graafikastuudio Tondi tn 1, Tallinn

Telefon: 630 6508

Looduslikud ja mürgivabad puhastusvahendid

2020-10-29

Kursus on mõeldud kõigile, kes soovivad oma kodu puhastamiseks kasutada tõhusaid, odavaid ja mürgivabu vahendeid. Suur osa poes müüdavatest kodukemikaalidest sisaldavad ohtlikke kemikaale. Eesti elanike seas läbi viidud terviseanalüüsid on näidanud, et oluline osa inimorganismi  kogunenud mürgistest ühenditest on pärit just olmekeemiast.

Hind: 24.00 €
Kestus: kell 17.30 - 19.45; 3 ak.t.
Koht: Estonia pst 5a, Tallinn

Telefon: 630 6508

Sefiiripallikesed ning pistaatsia- ja vanillimaitseline linnupiimakook

2020-10-31

Sellel koolitusel saame palju vahustada, keeta ja küpsetada, mille tulemuseks valmivad linnupiimakook ja sefiiripallikesed. Mõlemad maiused omavad nostalgilist hõngu. Paljud arvavad, et koduköögis on neid võimatu valmistada ja võrdsustavad seda raketiteadusega. Koolituse käigus selgub tõde – on võimalik kodus valmistada küll.

Hind: 32.00 €
Kestus: kell 17.30 - 20.30; 4 ak.t.
Koht: Estonia pst 5a, Tallinn

Telefon: 630 6508

Permakultuur pole aiandus. Mis see siis on?

2020-10-31

Kõik kursused E-kursus. Permakultuur pole aiandus. Mis see siis on? Marian Nummert Kursuse eesmärk on anda osalejale ettekujutus permakultuurist kui disainisüsteemist ning selle eetikast ja põhimõtetest. Lisaks tutvustada permakultuuri rakendamisvõimalusi Eestis ning vaadata, kuidas saab erinevaid printsiipe kasutusele võtta nii oma aias kui ka laiemalt isiklikus teadlikkuses (keskkonnast) ja ühiskonnast. E-kursus toimub Zoom keskkonnas.

Hind: 126.00 €
Kestus: 31. oktoober – 12. detsember 2020; 21 tundi
Koht: zoom.us veebikeskkond

Telefon: 630 6508

Beseerull erinevate täidistega

2020-11-03

Maitsva beseerulli valmistamine kodus on imelihtne. Maius valmib ruttu ja maitseb oivaliselt. Selleks ei pea palju aineid kokku ostma. Mõned munad, suhkrut ja midagi vahele määrimiseks. Maitsev beseerull tuleb õigel valmistamisel imeliselt krõbe ja õhuline. Samuti leiab iga küpsetaja oma moosiriiulilt või sügavkülmast midagi, mis hea hapuka maitse beseele lisaks juurde annab. Kursusel õpime tegema ka erinevaid täidiskreeme.

Hind: 32.00 €
Kestus: kell 17.30 - 20.30; 4 ak.t.
Koht: Estonia pst 5a, Tallinn

Telefon: 630 6508

Veenev tööalane suhtlemine

2020-11-05

Oskuslik ja veenev suhtlemine on tänapäeva töökeskkonnas tõeline eelis. Sellel kursusel õpime struktureerima oma mõtteid, parendama väljendusoskust, täpsemini kuulama teiste seisukohti ning nendele selgelt reageerima. Kursuse lõpuks oled tööalases suhtluses selgem, enesekindlam, sisukam ning oskad kiiretes suhtlusolukordades kiiremini mõelda.

Hind: 120.00 €
Kestus: 5. - 26. november 2020; 10 ak.t
Koht: Estonia pst 5a, Tallinn

Telefon: 630 6508

Looduskosmeetika õpituba

2020-11-10

Nahk on meie suurim organ, mis puutub kokku välismaailmaga. Et nahal alati hea oleks ja hästi toimiks, siis on meie endi võimuses oma nahka hästi hoida. Poekreemide laiast valikust on siiani raske leida 100% tervislikku ja tervist mittekahjustavat toodet. Õnneks on võimalik kreemid ja kehakoorijad endale ise valmistada. Need vastavad täielikult iga inimese enda naha vajadustele.

Hind: 24.00 €
Kestus: kell 17.30 - 19.45; 3 ak.t.
Koht: Estonia pst 5a, Tallinn

Telefon: 630 6508

Kuklid, sepikud, karaskid

2020-11-11

Kui värske kukli ja pehme karaski isu peale tuleb, siis peab hea retsept ja õiged toorained lähedalt võtta olema. Tutvustame ja kasutame jahusid, mis on nisu- ja rukkijahu kõrval varju jäänud: sepiku-, odra ja maisijahu, ning valmistame täidisega krõbeda koorikuga kuklid, rullsepiku, supikuklid, kardemonikuklid ja maisikaraski. Kõige selle varjus maandame sügisstressi ja tegeleme tainateraapiaga.

Hind: 36.00 €
Kestus: kell 17.30 - 20.30; 4 ak.t.
Koht: Estonia pst 5a, Tallinn

Telefon: 630 6508

Looduslikud deodorandid

2020-11-12

Looduslikud deodorandid toimivad mitte higistamist pärssivalt, vaid higi neutraliseerivalt, hoides ära mikroobide paljunemise ja ebameeldiva higilõhna tekkimise. Koolitusel valmib igal osalejal nahasõbralikust puhtast toorainest pulkdeodorant ja kreemdeodorant. Deodorandid on hiljem iseseisvalt kodus on hõlpsalt valmistatavad.

Hind: 24.00 €
Kestus: 17.30 - 19.45; 3 ak.t.
Koht: Estonia pst 5a, Tallinn

Telefon: 630 6508

Teadveloleku kursus edasijõudnutele

2020-11-16

Kas vahel juhtub nii, et sul on tunne, justkui poleks täna millegagi hakkama saanud, kuigi tegelikult oled ära teinud õige mitu tööülesannet? Või on sul olnud päevi, mil tuleb pidevalt vahetada “rolle” – lapsevanemana, kliendina, kolleegina, elukaaslasena? Ja kõige selle keskel on küsimus – aga mina?

Hind: 112.00 €
Kestus: 16. november – 04. jaanuar 2021; 14 ak.t.
Koht: Vene tn 6, Tallinn

Telefon: 630 6508

Jäätmeteta eluviisi alused, meetodid ja rakendused

2020-11-17

Kursuse eesmärgiks on tutvustada jäätmeteta eluviisi, koos praktiliste koduste eksperimentide ning oma harjumusi vaatlevate ülesannetega.  

Hind: 70.00 €
Kestus: 17. november – 15. detsember 2020/; 10 tundi
Koht: Vene tn 6. Tallinn

Telefon: 630 6508

Kangakudumine edasijõudnutele

2020-11-17

Kursuse jooksul kordame kangakudumise mõisteid, arvutame lõime laiust ja pikkust, käärime lõime, paneme patsi teljele, niietame, soastame, teeme sidust ning koome kangast. Kursuse algul valime ühiselt kolm tööd, mida individuaalgraafiku alusel saab kangaklassis kudumas käia.

Hind: 126.00 €
Kestus: 17.nov. 2020- 02.02.2021, 28 tundi
Koht: Estonia pst 5a, Tallinn

Telefon: 630 6508

Aja, tähelepanu ja prioriteetide juhtimine

2020-11-18

Kursusel käsitleme järgnevaid teemasid: Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha – aja perspektiivist? Miks inimesed hilinevad? Mis on motivatsioon ja kuidas seda kasvatada? Rööprähklemine ─ on see üldse võimalik? Prokrastineerimine on oskus, mida õppida? Prioriteedid ritta, aga kuidas? Pingutus ja preemia.

Hind: 72.00 €
Kestus: 18. november - 09. detsember 2020
Koht: Vene tn 6, Tallinn

Telefon: 630 6508

Gurmee õhtusöök

2020-11-18

Kas ja kuidas valmistada kodus lihtsalt ja rahakotisõbralikult perele või sõpradele gurmeeõhtusööki, kui olemas on sellised toorained nagu kanakoivad, köögiviljad, juurviljad, puuviljad, juust, ja natukene muud nipet-näpet. Koolituse käigus arutame läbi, kuidas valida toorainet, mida on võimalik ette valmistada, et mängleva kergusega kõik valmiks ja kokkaja naudiks ka õhtul sõpradega toitu ja jaksaks tantsu lüüa.

Hind: 40.00 €
Kestus: kell 17.30 – 20.30; 4 ak.t.
Koht: Estonia pst 5a, Tallinn

Telefon: 630 6508

Pelmeenide töötuba, II grupp

2020-11-19

Pelmeenid on oma nimetuse saanud udmurdi ja komi keeltest (пель – kõrv, нянь – leib). Eesti keeles võiksime siis öelda kõrvakujuline leib. Ehkki pelmeenitaolisi toitusid leidub mitmetel maailma rahvastel, viitab nimi sellele, kust pelmeenid pärinevad.

Hind: 27.00 €
Kestus: kell 17.30 - 19.45; 3 ak.t.
Koht: Estonia pst 5a, Tallinn

Telefon: 630 6508

Aroomiteraapia ja eeterlikud õlid

2020-11-19

Aroomteraapia tugevdab immuunsüsteemi, aitab ära hoida haigusi ja ravida kergemaid haigussümptomeid. Kolmeosaline kursus koosneb kahest loengust ning ühest praktikaõhtust.

Hind: 45.00 €
Kestus: 19. ja 26. nov. ja 3. dets.2020 ; 9 ak.t.
Koht: Estonia pst 5a, Tallinn

Telefon: 630 6508

Pirukad, mis õnnestuvad alati!

2020-11-21

Armastan pirukate küpsetamist! Enamasti valmistan neid just külaliste tulles. Nii põnev on ahjusooje küpsetisi üheskoos nautida – kunagi ei tea ju, mismoodi seekordne pirukas maitseb. Valmistame klassikalise Rootsi kuningakoja lemmiku Västerbotteni juustupiruka, imelihtsa põhjata kodujuustu-peekonipiruka, väikesed pirni-juustupirukad muffinipannis, valmis lehttaignapõhjal suure plaadi-hatšapuri ja 5–minutiga valmiva tortillapõhjal juustupitsa röstsibulaga!

Hind: 44.00 €
Kestus: kell 11 - 14; 4 ak.t.
Koht: Estonia pst 5a, Tallinn

Telefon: 630 6508

Lapitöö algajatele

2020-11-24

Lapitöö ei ole vaid lihtsalt ruutudest tekk või pükste lappimise oskus nagu üks kunagise kursuslase mees arvas. Tänapäeval on lapitöös võimalik piiramatult areneda. Lapitehnikas saab õmmelda lõputute erinevate mustritega kordumatuid tarbetekstiile, rõivaid või  osaleda lapitekstiilidega hoopis maailmas väga populaarsetel kunstinäitustel ja võistlustel.

Hind: 162.00 €
Kestus: 24. november ja 08. detsember, 36 tund
Koht: Estonia pst 5a, Tallinn

Telefon: 630 6508

Makroonid nagu Pariisis tehtud

2020-11-25

Makroonid – need väiksed värvilised nupsukesed, on vallutanud paljude maiasmokkade südameid. Pealt krõbedad, seest sulapehmed hõrgu kreemiga. Oh, milline maitse! Panevad lausa ümisema, luuletama ja laulma … . makroonid Koolitusel õpime samm-sammult makroonide valmistamist ja loomulikult teeme ka ise täidise. Sel õhtul täitub iga maiasmoka unistus saada osavaks makroonide küpsetajaks.

Hind: 40.00 €
Kestus: kell 17.30 - 20.30; 4 ak.t.
Koht: Estonia pst 5a, Tallinn

Telefon: 630 6508

Kiiksuga asjad – riidest linnud

2020-11-27

Mõnusas meisterdamise töötoas saab valmistada eriilmelisi ja kiirelt valmivaid esemeid. Tundides kasutame taaskasutatavaid materjale ja teeme kasutust midagi kasulikku. Valminud esemed on sobilikud kinkimiseks või rõõmuks endale. Oodatud on igas vanuses täiskasvanud.Kaasa võib  võtta lapse alates 7 eluaastast.  Laps osaleb tasuta, sest koos  meisterdada on tore.

Hind: 15.00 €
Kestus: kell 17.00 - 19.30, 3 tundi
Koht: Telliskivi 56, Tallinn

Telefon: 630 6508

Maitsvad jõulukingid

2020-12-03

Isevalmistatud kingitus on hindamatu väärtusega ja kui see on veel söödav, on topeltrõõm garanteeritud. See ei ole pelgalt asi, vaid emotsioon nii kingi saajale kui valmistajale.

Hind: 38.00 €
Kestus: kell 17.30-20.30; 4 ak.t.
Koht: Estonia pst 5a, Tallinn

Telefon: 630 6508

Mokakänd ja Moorapea

2020-12-08

Makroonid – need väiksed värvilised nupsukesed, on vallutanud paljude maiasmokkade südameid. Pealt krõbedad, seest sulapehmed hõrgu kreemiga. Oh, milline maitse! Panevad lausa ümisema, luuletama ja laulma … . makroonid Koolitusel õpime samm-sammult makroonide valmistamist ja loomulikult teeme ka ise täidise. Sel õhtul täitub iga maiasmoka unistus saada osavaks makroonide küpsetajaks.

Hind: 32.00 €
Kestus: kell 17.30 - 20.30; 4 ak.t.
Koht: Estonia pst 5a, Tallinn

Telefon: 630 6508

Kinkeseebid

2020-12-10

Ökoloogilisest materjalist puhtad lisaainetevabad seebid muudavad vanniprotseduurid kui koduseks spaaks. Isetehtud seep on hea kingitus iseendale ja ka sõpradele.

Hind: 30.00 €
Kestus: kell 17- 20; 4 ak.t.
Koht: Estonia pst 5a, Tallinn

Telefon: 630 6508