Kaubanduskoja koolituste hulgast leiab igaüks midagi

 
Kaubandus-tööstuskoja teenuseid ja koolitusi on oodatud kasutama nii koja liikmed kui ka mitteliikmed. Loe lähemalt, kuidas saame sel aastal ettevõtetele kasvamisel ja arengul toeks olla.
 
Ekspordi Akadeemia tutvustab sihtturge ja annab ka eksporditeadmisi
Ekspordi Akadeemia on aastaid koolitanud ekspordijuhte ja andnud ettevõtetele näpunäiteid välisturgudele sisenemiseks. 2018. aasta esimeses pooles keskendub Ekspordi Akadeemia Lääne-Euroopa turgudele. 
Oma praktilisi kogemusi turule sisenemisel ja laienemisel jagavad nii pikaajalised kui ka alles äsja alustanud ettevõtted. Eriti väärtuslikku nõu annavad ekspordiga alles alustanud ettevõtted. Neil on turule sisenemise rõõmud ja vaev kõige värskemalt meeles.
Jätkame ka menukaks osutunud Ekspordi Akadeemia klubidega, mis on networking-ürituste formaat erinevate sektorite ekspordijuhtidele ning teistele seotud ametikohtadele. 
2018. aasta esimeses pooles jätkame suurepärase tagasiside saanud praktiliste ühepäevaste ekspordi- ja tootearenduse valdkonna koolitustega. Räägime ettevõtte kodulehe kui ekspordi müügikanali parimatest praktikatest, arutleme, kuidas oma tooted rahvusvahelistesse e-poodidesse müüki panna või viia ellu tootmise digitaliseerimist, kuidas juhtida tootearenduse protsessi ning peatume ka erinevatel turundusvõimalustel sotsiaalmeedias. Koolitusi korraldab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus koostöös Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga. 2017. aasta sügisel osales nendel koolitustel kokku 224 inimest.
 
Ekspordinõustamine – abiks välisturgudele laienemisel 
 
Kaubanduskoja töötajatel on pikaaegne kogemus, pakkumaks ettevõtetele tugiteenuseid välisturgudele laienemiseks. Seetõttu alustasime eelmisel aastal nii liikmetele kui ka mitteliikmetele ekspordinõustamise teenuse pakkumist. Ettevõtetelt, kes on meie poole teenuse saamiseks pöördunud, oleme saanud vaid positiivset vastukaja ja kinnitust, et taolist teenust on turul vaja. Ekspordialase konsultatsiooni käigus lähtume iga ettevõtte vajadustest ja soovidest ning pakume infot ja tööriistu, mis ettevõtte eesmärkidega kõige paremini haakuvad.
Lisaks ekspordialasele nõustamisele anname nõu ka juriidilistes, väliskaubandus- ja tolli- ning Euroopa Liidu alastes küsimustes.
 
Tööjõu temaatika on ettevõtete kasvul hetkel kriitilise tähtsusega
 
Eelmisel aastal käivitasime välisvärbamise kohtumised, kus iga kuu külastasime erinevat ettevõtet, kes tegeleb välisvärbamisega. Koostöös tööandja brändingu agentuuriga Instar EBC korraldasime põneva kontaktreisi Soome, kus käisime sealsetel ettevõtjatel külas ning õppisime parimatelt. Mõlemad formaadid said osalejatelt nii hea vastukaja, et otsustasime samadel teemadel jätkata ka sel aastal. Novembris on plaanis korraldada personalijuhtide väljasõit Taani. Sealsete põnevate ja tublide ettevõtetega on juba esialgsed kokkulepped tehtud. 
Kajastamist leiavad teisedki aktuaalsed personaliteemad. Arutleme, kuidas kaasata ja hoida organisatsioonis noori, kuidas värvata hooajatöölisi ning arendada töötajaid terviklikult. 
 
Ole kursis maksu- ja seadusemuudatustega! 
 
Kaubanduskoja ühed populaarsemad üritused on praktilised maksu- ja seadusemuudatustega seotud koolitused. Nii oleme ettevõtjatele andnud ülevaate uue valitsuse maksumuudatuste paketist, mais jõustuvatest andmekaitse üldmäärusest tulenevatest nõuetest, raamatupidamisest jpm. Veel aprilli lõpus toimub koolitus erisoodustusmaksude arvestamise teemal ning koostöös tarbijakaitseametiga anname ülevaate peagi jõustuvast pakettreisi direktiivist tulenevatest nõuetest. Lisaks soovime ettevõtjateni tuua globaalseid trende ja suundumusi, mistõttu korraldame mais ka biomajandusalase seminari. 
 
Ärivisiidid
 
Sarnaselt varasematele aastatele jätkame kõrgetasemeliste välisvisiitide korraldamist. Eelmisel aastal toimusid kaubanduskoja eestvedamisel 11 ärivisiiti ja kontaktreisi järgmistesse riikidesse: Ameerika Ühendriigid, Benin, Nigeeria, Elevandiluurannik, Ghana, Gruusia, Hiina, Iisrael, Lõuna-Aafrika Vabariik, Prantsusmaa, Soome ja Ukraina. Vaata, millised visiidid selleks aastaks juba planeeritud on: www.koda.ee/et/sundmused/välisvisiidid.
Aastaid oleme vahendanud Eesti ettevõtetele ka sissetulevaid visiite ja viinud kokku huvitatud osapooli. Sel aastal on meid oma visiitidest Eestisse teavitanud mitmed partnerid üle maailma. Juba maikuus on Eestisse saabumas delegatsioonid Rwandast ja Peruust. Täpsem info ja huvi koostööks selguvad iga sissetuleva visiidi korraldajalt. Kaubanduskoja projektijuht seisab hea selle eest, et võimalikud koostööpartnerid omavahel kokku viia. Sissetulevad delegatsioonid võivad vahel oma tulekust teada anda väga lühikese etteteatamise ajaga, mistõttu soovitame hoida pilk peal kaubanduskoja kodulehel www.koda.ee/et/sundmused
 
Enterprise Europe Network – abi välispartneri leidmisel
 
Kaubanduskoja juures tegutsev võrgustik pakub abi välispartnerite leidmisel ning rahvusvahelistumist ja innovatsioonivõimekust tõstvaid ettevõtluse tugiteenuseid. Võrgustiku nimi on aga siinkohal petlik. Lisaks Euroopa Liidu liikmesriikidele on partnerriike üle maailma alustades Hiinast ning lõpetades Vietnami ja USAga. Ka võrgustiku kaudu korraldatakse mitmeid koolutusi, messe, seminare jm. Värskeima infoga kursis olemiseks külasta võrgustiku kodulehte www.enterprise-europe.ee
 
Jälgi meie kodulehte www.koda.ee ning ole kursis kõige värskemate uudiste ja koolitustega!