Tallinna Ülikool kutsub praktilisele Kõne ja hääle treeningule von Stackenbergi Tõllakuuri (28.02.2018)

Hääleprobleemid kimbutavad paljusid inimesi, kelle oluliseks töövahendiks on hääl. Kas me tunneme oma hääleaparaati? Kas me teame, kuidas oma häält optimaalselt kasutada ja hoida? Tallinna Ülikool kutsub kõiki huvilisi praktilisele Kõne ja hääle treeningule.

 

Koolituse eesmärk on
 •  õppida tunnetama häält kui instrumenti;
 •  saada ülevaade kõneaparaadi töö iseärasustest;
 • omandada praktilisi harjutusi ja näpunäiteid, kuidas esinemispingest vabaneda ning oma häält paremini hoida ja kaitsta.
 
Koolitusel tehakse praktilisi kõne-, hääle-, diktsiooni- ja artikulatsiooniharjutusi ning saadakse praktilisi näpunäiteid hääle optimaalseks kasutamiseks, hoidmiseks ja kaitsmiseks. Koolituse läbinud saavad TLÜ täienduskoolituse lõpudokumendi.

Aeg: 28. veebruar 2018 kell 13.00 - 16.15
 
Registreerimise tähtaeg: 21. veebruar. NB! Osalejate arv grupis on piiratud.
 
Koht: Von Stackelberg Hotelli Tõllakuur, Toompuiestee 23, Tallinn. Vaata hotelli sisehoovis asuva Tõllakuuri fotot siit.
 
Koolituse maksumus ühele osalejale: 95 eurot, hinnale lisandub käibemaks. Hind sisaldab tervitusjooki, koolitust, materjale ja kohvipausi.
 
Korraldaja: Tallinna Ülikool (Elina Tahvel: elina.tahvel@tlu.ee; 5090216)
 
Koolitaja: Toomas Lõhmuste, MA; Tallinna Ülikooli kauaaegne kõnetehnika õppejõud, Eesti Rahvusringhäälingu dokfilmide ning telesaadete tekstide esitaja.
 
·        Eesti Päevalehe intervjuu Toomas Lõhmustega „Õiget häält leida ei olegi nii lihtne“ (Kaarel Kressa, Eesti Päevaleht). 
 
Registreeri koolitusele siin
 
Kliendid meist: 
 
„Iga õppimine ja ülekordamine on seotud alguse taasleidmisega. Kui arvad endal olevat juba kogemusi, siis on alguspunkt lihtne ununema. Toomas Lõhmuste kõnetehnika koolitus pakkus mulle võimaluse pöörduda tagasi omaenese algusse. Kustkohast saab alguse hääl? Mismoodi leida üles energia oma kehast? Kuidas anda mõttele vorm? Ehkki keegi teine ei saa sinu eest teha otsustavat sammu, siis on võimalik anda inspiratsiooni, et endasse uuesti vaadata. Jõustav oli seda meenutada.” - Joonas Hellerma, Eesti Rahvusringhäälingu toimetaja ja saatejuht.

Koolitusel osalenute tagasiside: 
 •   „Igapäevase professionaalsuse säilitamiseks ja tagamiseks ülioluline koolitus. Isikliku tervise hoidmiseks hädavajalik.
 • Parim praktilise kasuteguriga koolitus viimastel aastatel.”
 •  „Oskan nüüd hääle kasutusele rohkem tähelepanu pöörata ja seda efektiivsemalt kasutada. Ka lõdvestusharjutuste läbitegemine oli väga hea ja vajalik.”
 •  „Sain nõu, kuidas ja mida teha, et hääl tagasi tuleks (kui see on ära läinud). Häält tuleb hoida. Pean jälgima oma häälekasutust klassis.”
 •   „Väga kasulik koolitus.”
 •  „Hääleharjutused – oskus neid enam kasutada. Tõlgina olen pidevalt kimpus hääle väsimisega ja sain uusi praktilisi teadmisi.”
 •  „Sain teada, kuidas hingamisharjutuste abil häält kasutada ja valitseda.”
 •  „Huvitav ja teistmoodi koolitus.“ 
 •  „Oskan rohkem tähelepanu pöörata hääle puhkamisele ja praktilistele harjutustele, mida teha enne esinemist.”
 
 
 
Pakume sama koolitust ka organisatsioonidele tellimuskoolitusena. Tuleme kohale üle Eesti. Koolitus sobib meeskonnatreeninguks
 
Vaata ka meie teisi tellimuskoolitusi: www.tlu.ee/kommunikatsioon

Lisainfo:
 
Elina Tahvel
 
Koolitusjuht | Training Manager
 
Tallinna Ülikool | Tallinn University
 
Humanitaarteaduste instituut
 
Tel: +372 5090216
 
E-post: elina.tahvel@tlu.ee
 
www.tlu.ee/kommunikatsioon